10. Vlčí vrch

Veľký Lopeník
9. Veľký Lopeník
21. marca 2016
Hájnica
11. Hájnica
21. marca 2016
Vlčí vrch
Vlčí vrch
null

Názov vrcholu

Vlčí Vrch
null

Nadmorská výška

632 m n. m.
null

GPS súradnice

48.978889N, 17.924722E
null

Odporučené miesto štartu

Dolná Súča
null

Vzdialenosť

11 km
null

Nastúpané metre

413 m

Je to najvyššie položená hornosúčanská kopanica, ktorá poskytuje krásny výhľad na široké okolie – na súčanské údolie, okolité kopce i vzdialené pohoria, časť Trenčína i blízku Moravu.

Zaujímavosti

O pôvode terajšieho názvu hovorí povesť, ktorá sa odovzdáva ďalším pokoleniam v rôznych drobných nepodstatných obmenách. Pripomeňme si ju:

Do okolitých lesov radi a často chodievali loviť panskí poľovníci zo Súčanskej doliny i zo vzdialenejšieho okolia. Raz za mrazivého jesenného počasia sa poľovníci zdržali v horách dlhšie. Keď sa vracali domov, niekde nad osadou Lipníci narazili na svorku vlkov. Pretože mali málo streliva, museli sa zachrániť iným spôsobom. Hanba – nehanba, v strachu sa vyškriabali na mohutný buk. Vlci sa k nim pokúšali dostať, skákali, rýpali do kmeňa, no buk bol našťastie dosť silný, aby to vydržal. Keď unavení vlci za svitania odtiahli, zliezli zo stromu aj prestrašení a uzimení poľovníci. O svojom nepeknom, no pamätnom zážitku toľko rozprávali, až sa celej lokalite začalo hovoriť Vlčí Vrch.

Možnosť občerstvenia

Na vrchole a ani v blízkosti nie je možnosť občerstvenia, odporúčame si ho vziať so sebou.

Výškový profil trasy

Vlči vrch

Fotogaléria

Mapy

Vlči vrch
Vlči vrch

zdroj cyklistických máp: cykloserver.cz

Pin It on Pinterest